Halali: Divina z hory

Divinu z ulovenej zveri mnohí považujú za biopotravinu 21. storočia. Ako sa však dostane z lesa na stôl, čo musia poľovníci či predajcovia diviny dodržať a ako sa darí aplikácii PredajDiviny.sk po troch rokoch jej fungovania?

Halali: Kvalitná divina
Divinová aplikácia
Reportáž Farmárska Reavue: Bezpečná divina
Tlačová konferencia k spusteniu aplikácie PredajDiviny.sk
Markíza: PredajDiviny.sk
RTVS: Aplikácia PredajDiviny.sk
Divina v koži
Divina v mrazáku
Spracovanie diviny v koži

Čo s divinou v koži? Ako si ju odrať a rozdeliť? V inštruktážnom videu vám ukážeme krátky zostrih z odrania kože ulovenej jelenice vo vise v špecializovanom spracovateľskom závode. Sme toho názoru, že žiadny postup drania a delenia nie je ten správny, nakoľko každý poľovník či spracovateľ, používa ten svoj, ktorý mu vyhovuje a vie zver čo najlepšie, najrýchlejšie a najšetrnejšie spracovať.
Ukážeme si kde a ako začať drať, správnu techniku držania noža, očistenie diviny od strelnej rany, uzlín a pod. Krátke zhrnutie:
1. odranie kože, odblanenie a očistenie diviny
2. oddelenie lopatiek, slabín, rebier (rebrá môžete nechať aj nevykostené)
3. oddelenie sviečkovej, krku, chrbta a naposledy oddelenie stehien.
4. vykostenie diviny v koži (rebrá, krk, chrbát, sviečková), pokiaľ je to možné, si môžete najrýchlejšie urobiť keď je zavesená, alebo ju môžete pílkou oddeliť a divinu si vykostiť na stole.
5. následne si vykostíte oddelené lopatky a stehná. Vykostené mäso si upravíte, odblaníte alebo nakrájate tak, ako vyhovuje práve vám!

Efektívna aplikácia PredajDiviny.sk

Od polovice augusta funguje naša webová aplikácia PredajDiviny.sk, vďaka ktorej môžu obyvatelia Slovenska kupovať zdravú divinu priamo od užívateľov poľovných revírov. Za necelý mesiac fungovania aplikácie je verifikovaných 94 užívateľov poľovných revírov a registrovaných viac ako 200. Registrovaní kupujúci, ktorí dostávajú notifikácie o pridaní ponuky je už viac ako 110, čomu sa nesmierne tešíme. U polovice vystavených ponúk sme zaznamenali predaj u všetkých druhov zveri. Viac o fungovaní aplikácie sa dozviete v našom poľovníckom infoservise.